|

Co potrafi Canva?

Canva to potężne narzędzie wspierające twórców, którzy dzielą się ze swoimi odbiorcami swoją wiedzą i umiejętnościami. Pomaga w komunikacji i sprzedaży. Nie wymaga żadnych umiejętności graficznych, za to pozwala efektywnie wykorzystywać to narzędzie, które wykracza daleko poza grafikę.

Oprócz bardziej oczywistych — graficznych możliwości, Canva posiada też swoje ukryte moce, które nazywa magicznymi opcjami.

magiczne opcje w canvie

Przyjrzyjmy się im bliżej. Magiczne opcje związane są oczywiście ze sztuczną inteligencją, która od kilku miesięcy szybciej przebudowuje naszą rzeczywistość. Miewamy różne doświadczenia z AI (artificial intelligence — sztuczna inteligencja). Rozmowy z botami dla mnie są najbardziej frustrujące… A jednak AI potrafi też dobrze nas wspierać. Sprawdźmy jak robi to Canva wspomagana przez AI.

Magiczne opcje to zestaw narzędzi opartych na AI, które pomagają tworzyć projekty, wideo, prezentacje, teksty, a to wszystko bardzo efektywnie i kreatywnie. Innymi słowy „Magiczne opcje” to kombinacja szerokich możliwości AI skumulowanych w jednym miejscu, w Canvie.

Magiczny tekst

Funkcja magicznego pisania, czyli rozwiązanie na brak weny. Już nie musisz korzystać z zewnętrznych narzędzi, bo bez wychodzenia z Canvy możesz wspomóc się inspiracjami podsuwanymi przez AI. Wystarczy, że użyjesz opcji “magiczny tekst”, a program pomoże Ci przekształcić tekst w coś bardziej zabawnego, formalnego, napisze ciąg dalszy lub skróci zbyt długą treść.

Magiczne multimedia

Canva daje możliwość stworzenia obrazu, a nawet krótkiego filmu (!) na podstawie opisu tekstowego, który jej dostarczysz. Potrzebujesz przedstawić ogród pełen drzew i kwiatów w konkretnym kolorze oraz stolikiem z 7 krzesłami? Poproś o to Canvę wpisując odpowieni prompt. Masz wizję scenki filmowej przedstawiającej określony układ ulic i witryn sklepowych? Oddaj to zadanie Canvie! Choć trzeba zaznaczyć, że ta technologia jest w wersji beta i podczas moich testów niektóre efekty były zachwycające, a inne wyglądały nieco dziwnie (pies znikający po przejściu kilku kroków).

film wygenerowany przez canva

Rysowanie prawie odręczne, tzn. przy pomocy myszki.

Brakowało tej funkcji w Canvie i oto jest! Teraz łatwiej z kimś pracować nad jednym projektem, bo dorysowanie, zaznaczenie, wskazanie jest uproszczone. I nie jesteśmy już ograniczeni do kształtów gotowych dostępnych w programie, tylko możemy sobie samodzielnie narysować dowolny kształt.

Tłumaczenie na inne języki

Tłumacz to kolejne przydatne narzędzie, z którego możemy korzystać w Canvie. Dostępnych jest ponad 100 języków, co usprawnia pracę, kiedy działamy równolegle w kilku wersjach językowych.

Magiczna gumka

To świetna funkcja pozwalająca usunąć dowolny element z każdej grafiki. Przeszkadza Ci napis, postać, przedmiot? W kilka sekund możesz wymazać zbędny obiekt. Idąc dalej, możesz nawet usunąć krzesło, zastępując je na przykład drzewem. Wystarczy zaznaczyć krzesło i wpisać, że tu ma pojawić się drzewo.

Usuwanie tła ze zdjęcia

Ta funkcja jest dostępna już od dłuższego czasu, ale zaliczam ją do magii, bo korzystam z niej często i wciąż się zachwycam, że dzieje się to w ciągu kilku sekund po jednym kliknięciu. Przydatne!

usuwanie tła w canva

Czy jest coś, czego potrzebujesz często, a nie wiesz jak zrobić sprawnie?

Może Canva to potrafi, albo zaraz będzie umieć, bo wciąż się rozwija.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *