Droga do płodności – Małgorzata Mikołajczyk

Gosia napisała do mnie z potrzebą wsparcia w grafikach na Instagram, gdzie edukuje swoją społeczność w temacie trudnej płodności.
Dla mnie wyzwanie zawodowe, bardzo ciekawe, bo akurat zgłębiałam tajniki Instagrama.
Dla Gosi wyzwanie życiowe, bo była właśnie w końcówce ciąży z drugim dzieckiem. Prawdziwym dowodem, że można pokonać niepłodność. Mimo przeciwności, wieku, otoczenia. Chodząca reklama swojej misji, którą teraz praktykuje 😀.

Droga do płodności – holistyczne wsparcie płodności

Wsparcie wirtualnej asystentki dla ekspertki od niepłodności

Mija rok od początków naszej współpracy (jest początek 2024 r.). Ja okrzepłam jako wirtualna asystentka i freelancerka wspierająca biznesy online. Gosia właśnie znalazła nianię dla prawie rocznego Michałka, snując plany na szerokie wsparcie dla kobiet zmagających się z niepłodnością.

Gosia pomaga, wspiera, jest. Za to wdzięczne są jej klientki. Niektóre już cieszą się dziećmi lub ciążą, a niektóre odkrywają nieznane wcześniej zasoby, dające radość i satysfakcję. Z Gosi pomocą.

Gosia Mikołajczyk niepłodność

Zakres prac

Współpracę zaczęłyśmy od wizualnego uporządkowania siatki (feedu) na Instagramie. Gosia miała już opracowaną kolorystykę i logotyp. Moim pierwszym zadaniem było wypracowanie koncepcji wizualnej na Instagram – i tak powstało tło z listków nawiązujące do naturalnych metod stosowanych przez Gosię, para fontów pasująca do marki oraz projekty postów i okładek do rolek.

Profil na Instagramie

Profil Gosi na Instagramie gosiamikolajczyk_pl to miejsce przyjazne dla kobiet, które zmagają się z niepłodnością. Gosia jest osobą ciepłą, empatyczną, z sercem na dłoni. Daleko jej do sztywnych procedur medycznych i lekarskiej oschłości.

I to widać również na jej siatce Instagramowej. Jest stałość w postaci wypracowanych kolorów, fontów i elementów graficznych. A jednocześnie jest luz, ciepło i otwartość na drugiego człowieka. Gosia publikuje samodzielnie, trzymając się założonych ram wizualnych, a jednocześnie pozwala sobie na spontaniczne i tym samym prawdziwe posty i live’y, które potwierdzają jej szczerość i autentyczność.

wirtualna asystentka porfolio
wirtualna asystentka mailerlite

Wsparcie newslettera w Mailerlite

Gosia komunikuje się ze swoją społecznością także poprzez newsletter, dzieląc się cenną wiedzą za darmo, a także sprzedając swoje produkty cyfrowe i konsultacje.

Początkowo moim zadaniem było skonfigurowanie konta na Mailerlite od zera oraz zaprojektowanie szablonów maili. Aktualnie wspieram Gosię przy wysyłkach cotygodniowych maili, przygotowując maile technicznie i automatyzując wysyłki oraz projektując i konfigurując ścieżki automatyzacji w zależności od różnych zachowań odbiorców.

Zajrzyj na mój BLOG

Co potrafi Canva?

Posted on
Canva to potężne narzędzie wspierające twórców, którzy dzielą się ze swoimi odbiorcami swoją wiedzą i umiejętnościami. Pomaga w komunikacji i sprzedaży. Nie wymaga żadnych umiejętności graficznych, za to pozwala efektywnie…

Jak sprawdzić, czy sekwencja działa

Posted on
W jednym z ostatnich postów pokazywałam zalety automatyzacji wysyłek mailowych w postaci sekwencji, czyli serii maili tematycznych, które z jednej strony mają być informacyjne i atrakcyjne 😋 dla odbiorcy, a…

Efektywność pracy freelancera

Posted on
Jako freelancer, czy też wolny strzelec, trzymając się szczerze umiłowanego (!) języka ojczystego, pracuję z kilkoma klientami jednocześnie. Kilka to przedział od 1 do 9 (to pamiętam z czasów szkolnych,…

WordPress czy Wix – co wybrać?

Posted on
Kilka dni temu zostałam zapytana przez koleżankę, która zaczyna swój biznes online i postanowiła samodzielnie zbudować swoją stronę internetową, którą platformę lepiej wybrać: WordPress czy Wix. I odpowiedź będzie zależeć…